O táboře

Ahoj kamarádi!
Vítáme Vás na stránkách našeho letošního letního táboru. Letošní celotáborová hra bude Starověký Řím :) 

Letní tábor se uskuteční v termínu 29.7.-12.8.2023.
Místo: Základna Uragán, Líčov
Cena: 4.500,- (v ceně je již obsažen registrační poplatek 400,-)

 

 

Jaké vybavení mají mít děti na tábor?

Věci uložit v pevném BATOHU nebo KUFRU (vhodný pro menší děti) tak, aby byla umožněna jejich snadná přeprava.

 • spací pytel, karimatka (molitan), deka, polštář
 • táborový kostým
 • ešus, lžíce (doporučujeme 2x), hrneček
 • pevná turistická obuv, sportovní obuv, letní vzdušná obuv, holiny
 • teplé oblečení na spaní, trička s krátkým rukávem, trička s dlouhým rukávem, mikiny, teplákové soupravy, kalhoty dlouhé a krátké, teplý svetr, bunda, pláštěnka, spodní prádlo, ponožky, plavky, pokrývka hlavy
 • mýdlo (doporučujeme tekuté), šampon, zubní pasta, kartáček, kapesníky, hřeben, ručník, osuška, utěrka, opalovací krém, přípravek proti klíšťatům, pytel na špinavé prádlo (nejlépe látkový)
 • baterka + náhradní baterie, propiska, blok, dopisní papíry a obálky, šátek, batoh na výlety
 • kapesné cca 200,- (kapesné je možné uložit u hl. vedoucí tábora)
 • nezapomeňte na táborový kostým

Jak se děti dopravují na tábor?

Stejně jako v loňském roce Vás poprosíme o to, abyste děti dovezli přímo na tábořiště auty. Prosíme děti přivážejte v sobotu k cestě na tábořiště mezi 15.-17. hodinou :) U cesty bude čekat dostatek vedoucích, kteří provedou všechny náležitosti ohledně přihlášek. Prosíme nechoďte do prostor tábořiště.

Samozřejmě je nám jasné, že ne všichni budete moci své děti přivézt na místo a proto vyčleníme několik aut, která děti vyzvednou v Budějcích a na tábořiště je dovezou. Zde bude záležet na osobní domluvě. Pokud nemůžete děti dovézt na tábor dejte nám to prosím vědět do středy 27.7. do 18:00 mailem na orion@orioncb.cz, abychom to dokázali dobře naplánovat.

Věříme, že vše proběhne bez nejmenších problémů :)

Po páté večer děti půjdou do tábora, ubytují se, navečeří a již najedeme na standardní program.

Stejným způsobem by proběhl i odjezd z tábora, jen ten by proběhl mezi desátou a jedenáctou hodinou.

Jak je to s drahou elektronikou a dalšími drahými věcmi?

Veškerou elektroniku doporučujeme nechat doma. Pokud si i přesto s sebou nějakou elektroniku přivezete, je možné ji uschovat (stejně jako kapesné) u hlavního vedoucího tábora, který je dětem vydá v době vymezené pro osobní volno.

Za ztrátu takto neuschovaných věcí nenese pořadatel žádnou zodpovědnost!

Prosíme, nedávejte dětem vyšší finanční hotovost a drahé věci (šperky a oblečení)

Je možné dát dětem s sebou sladkosti, limonády a podobné?

Pokud chcete dát dětem s sebou sladkosti, nebo podobné věci není to samozřejmě problém, ale prosíme zvažte několik věcí:

 1. Od dětí sladkosti vybíráme a umisťujeme je následně do chladu, jelikož ve stanech jsou přes den vysoké teploty a sladkosti se rychle kazí. Stát se může samozřejmě i to, že sladkosti, které se například vysypou mohou přilákat v lepším případě mravence, v horším případě třeba myš. Stále jsme v přírodě :) 
 2. Vzhledem k očekávaným vysokým teplotám doporučujeme vyhnout se čokoládovým výrobkům a například gumovým výrobkům. Ne vždy nám děti všechny sladkosti odevzdají a čokoláda se následně ve stanu naprosto rozteče a gumový medvídci se spojí do velké gumové koule, ze které je dětem akorát zle.
 3. Nápoje - děti mají celý den k dispozici dostatek nápojů. K snídani je to teplý nápoj (čaj nebo kakao), přes den je pak k dispozici jak sladký nápoj, tak i čistá pitná voda v dostatečném množství. Je tedy z našeho pohledu zbytečné balit dětem balíky limonád. Pokud už budete chtít dětem nějaké nápoje dát volte prosím přírodní minerální vody. Vyvarujte se prosím colovým nápojům, přeslazeným limonádám a v žádném případě nedávejte dětejm energetické nápoje.
 4. Děti budou mít jaké každý rok k dispozici táborový obchůdek, kde si budou moci zakoupit, nebo objednat libovolné sladkosti (v omezeném množství). Proto raději doporučujeme dát dětem kapesné a my jim následně průběžně dokoupíme co budou chtít.

Děkujeme za pochopení :) 

Kam poslat přihlášku na tábor?

Prosíme, všechny přihlášky zasílejte na tuto adresu! Neposílejte přihlášky na adresu tábora.

Lukáš Lejsek
Jizerská 1076/2
370 11 České Budějovice
 

Kde najdu informace a fotky z tábora?

Každý sen se snažíme sepisovat zpravodajství z minulého dne, doplněné o fotky :) Toto zpravodajství naleznete na naší facebookové stránce

Platí lékařské posudky z minulého roku?

Ano, pro letošní rok PLATÍ i posudky vydané rok minulý. Co je třeba vyplnit znovu je přihláška, bezinfekčnost a souhlas s poskytováním informací.

Platí na táboře zákaz mobilních telefonů?

Na táboře platí zákaz mobilních telefonů. Pokud by děti cokoliv potřebovaly, necháme je kdykoliv v osobním volnu (nejčastěji večer) zavolat z telefonu hlavního vedoucího (případně z táborového telefonu). Pokud by nás chtěli kontaktovat rodiče, budou telefonní čísla, na kterých jsme k zastižení, k nalezení na táborových stránkách. Prosíme jen o pochopení, že ne vždy se nalézáme v táboře a tak nemůžeme garantovat 100% dostupnost (v případě nutnosti nám zanechte SMS, zavoláme v nejbližším možném čase zpět).

Prosíme nechte děti užít si alespoň 14 dní v roce bez mobilních her a sociálních sítí :) 

Jsou na táboře návštěvní dny a celkově povolené návštěvy?

Návštěvní den stejně jako v loňském roce neproběhne. Pokud byste potřebovali dětem doručit například čisté oblečení, či jiné věci, zkontaktujte prosím hlavního vedoucího, který se s vámi domluví na předání.

Návštěvy na táboře jsou z hygienických důvodů zakázány.

Jak poslat dětem dopis nebo balíček?

Na tábor je možné standardně posílat poštu na adresu uvedenou v kontaktech. Na poštu jezdíme vždy v pondělí-středu-pátek. Opět bude zřízena možnost posílat poštu online přes naše webové stránky (zde tiskneme dopisy každé ráno ihned po budíčku) - je to tedy nejrychlejší možnost jak dětem napsat.

Zvládáte si poradit s potravinovými alergiemi?

Ano, zvládáme. Není problém připravit bezlepkové jídlo, jsme schopni pohlídat si i další alergeny. Prosíme jen, nahlašte nám všechny alergie v přihlášce (ideálně i s popisem, zda-li je problém se surovinou pouze za syrova, nebo může být nebezpečné i stopové množství). 

Umožňujete týdenní pobyty, případně dřívější odjezd/pozdější příjezd?

Týdenní pobyty neumožňujeme. Dřívější a pozdější příjezd jsme ochotni akceptovat pokud se jedná například o odjezd o den dříve, nebo příjezd o den později (například z důvodu nemoci). Vždy je to o osobní domluvě, ale zcela upřímně to nevidíme příliš rádi. Pokud dítě přijede později přijde o celý úvod celotáborové hry, naopak pokud odjede dříve přijde o celé vyhlášení, slavnostní ukončení tábora, společné focení atd.